تاثیر بک لینک بر سئو سایت

0 74

بک لینک چیست؟ و تاثیر بک لینک بر سئو سایت چگونه است؟ چگونه می توان بک لینک از گوگل دریافت کرد؟ برای خرید بک لینک به چه مواردی باید دقت کنیم؟ و قیمت بک لینک بر چه اساسی تعیین می شود؟ و بسیاری از سوالات دیگر در مورد دنیای بک لینک ها که در همین مقاله به تمامی آن ها پاسخ می دهیم. اگر شخصی به سایت شما لینک داده باشد، شما یک بک لینک از او دارید. اگر به وب سایت دیگری لینک دهید، آنها یک بک لینک از شما دارند. با ما باشید تا شما را با تاثیر بک لینک بر سئو سایت بیشتر آشنا کنیم.

بک لینک چیست؟

به طور کلی سئو در دو بخش سئو داخلی (On Site SEO) و سئو خارجی (Off Page SEO) وجود دارد. بک لینک یکی از راه های سئو خارجی (Off-Page SEO) می باشد. قبل از هر چیز باید بدانید بک لینک چیست؟ بک لینک در واقع لینکی است که از سایت های دیگر به سایت ما هدایت می شود. در واقع ربات های گوگل لینک خروجی سایت های دیگر را باز می کنند و به سایت و پیج ما می رسند. به بک لینک ها «لینک های ورودی» نیز گفته می شود. بک لینک ها برای سئو مهم هستند.در دنیای واقعی بک لینک همان معرفی توسط دوستان و همکاران است. بک لینک که به انگلیسی back link گفته می شود در دو نوع فالو و نوفالو وجود دارد. برخی از بک لینک ها واقعی هستند و سایت ما آنقدر قوی و محبوب شده است که سایت های دیگر سایت ما را به عنوان مرجع و معرفی می کنند. در چنین مواردی نیز گوگل بر اعتبار سایت ما می افزاید.

شما می توانید با استفاده از ابزارها لینک های سایت خود را بررسی کنید.

what is backlink
بک لینک چیست

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها به ویژه برای سئو بسیار ارزشمند هستند زیرا نشان دهنده یک “رای اعتماد” از یک سایت به سایت دیگر هستند. در اصل، بک لینک ها به وب سایت شما سیگنالی به موتورهای جستجو هستند. اگر بسیاری از سایت‌ها به یک صفحه وب یا وب‌سایت مشابه پیوند داشته باشند، موتورهای جستجو می‌توانند اطمینان حاصل کنند محتوای مربطه یک محتوای ارزش است. به همین دلیل است که ربات های گوگل تصمیم می گیرند که چنین محتوایی ارزش ظاهر شدن در SERP یا نتایج گوگل را دارد. بنابراین، به دست آوردن این بک لینک ها می تواند تأثیر مثبتی بر موقعیت رتبه بندی سایت یا دیده شدن در موتور های جستجو را داشته باشد.

کسب درآمد با دادن بک لینک

خرید بک لینک یکی از روش های کسب درآمد در سایت ها می باشد. کسب بک لینک جز یک از ضروری ترین موارد در سئوی خارج (Off Page SEO) از سایت است. فرآیند به دست آوردن بک لینک به لینک بیلدینگ معروف است.

برخی از بک لینک ها ارزشمندتر از بقیه هستند. پس در هنگام خرید بک لینک توجه داشته باشید که چه نوع بک لینکی را برای سایت خود خریداری می کنید. بک لینک هایی که از سایت های قابل اعتماد، محبوب و با اعتبار بالا به عنوان مطلوب ترین بک لینک ها برای کسب در نظر گرفته می شوند. در واقع سایت هایی که قدرت دامنه (domain authority) و قدرت صفحه (page authority) بالاتری دارند ارزشمندتر هستند. همچنین بک لینک های فالو ارزش و اعتبار بیشتری نسیت به بک لینک های نوفالو دارند. اما این بدان معنا نیست که شما از بک لینک های نوفالو غافل شوید.

از کجا بک لینک گذاری را شروع کنیم؟

اگر به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید و نمی دانید چگونه و از کجا بک لینک دریافت کنید اینجاست که باید تحقیقات بک لینک رقابتی را شروع کنید. یکی از روش های تحقیقاتی بک لینک است که بک لینک های رقیبی که در حال حاضر رتبه خوبی برای کلمات کلیدی هدف شما دارد را مورد بررسی قرار دهید. می توانید بینشی در مورد لینک بیلدینگ که ممکن است به آنها کمک کرده باشد به دست آورید. یکی از ابزارهایی که در این زمینه به شما کمک می کند Link Explorer می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.