صفر تا صد مشاوره مارکتینگ؛ مراحل، مزایا و کاربردها

صفر تا صد مشاوره مارکتینگ؛ مراحل، مزایا و کاربردها

0 4

هر بیزینسی برای دستیابی به هدف خود به همراهی تیم مشاوره مارکتینگ نیاز دارد. این تیم می تواند با ارائه خدمات مشاوره بازاریابی پلن مارکتینگ خود را ساخته و پیغام بیزینسی شما را به بهترین وجه ممکن به مشتریان شما برساند.

سرمایه گذاری در دنیای مارکتینگ امری ضروری است. برای ماندن در دنیای رقابت و اثر گذاری سیستم مارکتینگ به زمان و مهارت یونیک نیاز دارید. بهره مندی از خدمات مشاوره مارکتینگ راهی مطمئن برای رسیدن به اهداف سازمان می باشد.

نقش تیم مشاوره مارکتینگ از شرکت تا شرکت و از پروژه تا پروژه دیگر متفاوت است زیرا هر بیزینس چالش، اهداف و شرایط خاص خود را دارد. تیم مشاوره مارکتینگ با مهارت و تخصصی که دارد بین شکست ها و موفقیت ها پلی ایجاد میکند.

چرا به مشاوره مارکتینگ نیاز دارید؟

اهمیت و ضرورت مشاوره بازاریابی بر هیچکس پوشیده نیست. در زمان تصمیم گیری های مهم سازمانی نیاز مشاوره بیشتر از قبل احساس می شود. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که مشاوره مارکتینگ و مدیر مارکتینگ وظایفی کاملا مستقل از یکدیگر دارند. مدیر مارکتینگ در سازمان حضور داشته و عملیات و پشتیبانی های سازمانی را به طور کامل رصد نموده و عملیات آن را اجرا می کند.

در مقابل مشاوره مارکتینگ یا همان مشاوره بازاریابی تنها نقش مشاوره را برای سازمان ایفا می کند. در برخی از سازمان ها تنها در شرایط بحرانی از تخصص مشاوره مارکتینگ کمک می گیرند. اما اگر می خواهید در سازمان خود پیشرفت های جدید و جدی داشته باشید باید از خدمات مشاوره بازاریابی بهره مند شوید. استمرار در دریافت خدمات مشاوره مارکتینگ است که تاثیر مثبتی در نتیجه نهایی فروش شما خواهد داشت.

هدف از مشاوره مارکتینگ چیست؟

رقابت در دنیای مارکتینگ بسیار تنگاتنگ است. می تواند شما را پیروز و موفق گرداند یا شکست خورده و ناامید. دنیای رقابت شوخی بردار نیست. بسیاری از سازمان ها با وجود داشتن تیم بازاریابی باز هم طعم تلخ شکست را چشیده اند زیرا رقیب را دست کم گرفته اند و از نظر خود تمام گام های لازم را برای موفقیت برداشته اند. این سازمان ها معمولا جزو آن دسته ای هستند که اعتقادی به دریافت مشاوره نداشته اند.

مشاوره مارکتینگ حرفه ای باید بتواند در درازمدت سازمان را به سمت موفقیت هدایت کند.
در زمان دریافت خدمات مشاوره به رزومه کاری مشاور خود دقت داشته باشید.

اگر گمان می کنید تنها با داشتن تخصص و مهارت به اهداف کلان سازمانی می رسید سخت در اشتباه هستید زیرا بدون دریافت مشاوره مارکتینگ شما از رقبای خود عقب تر هستید. اهمیت حضور مشاوره بازاریابی بر هیچ یک از سازمان های رو به پیشرفت پوشیده نمی باشد. بروز برخی از مشکلات به دست افراد درون سازمانی حل نمی شود و حضور یک فرد خارج از سازمان با دیدی خارجی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چیزی که در این بین بسیار اهمیت دارد حضور یک تیم مشاوره از بیرون سازمان است. تیمی که مسلط به روانشناسی بازار باشد، اهمیت بازاریابی را بداند، تبلیغات و قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرد، از جایگاه برند در بازار مطلع باشد و هدف را نهایی و مسیر را روشن کند.

نقش مشاوره مارکتینگ برای کسب و کارها چیست؟

مشاوره مارکتینگ با توانایی در یافتن راه های ارتباطی جدید، بروزرسانی دیتاهای سازمانی و شناخت درست بازار و نیازهای بازار می تواند شما را در جهت بهبود کسب و کارتان حمایت کند. در واقع مشاوره مارکتینگ باید به گونه ای باشد که مشاور ضمن شناخت بازار و مشتریان شما مشاوره ای درست و اصولی ارائه دهد. با دریافت مشاوره شما می توانید روند پیشرفت سازمان خود را در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مشاهده نمایید.

مزایای استفاده از خدمات مشاوره مارکتینگ چیست؟

مشاوره مارکتینگ برای هر نوع کسب و کار کوچک و بزرگی ضروری است. این روز ها میزان حضور مشاوره بازاریابی پیش از گذشته پررنگ تر شده است. اما پیش از دریافت مشاوره باید مراحل دریافت مشاوره و مزایای آن را بیشتر از قبل بشناسید. قبل از دریافت مشاوره باید کسب و کار خود را به خوبی بشناسید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن از خدمات مشاوره مارکتینگ بهره مند شوید.

با دریافت مشاوره مارکتینگ خوب شما می توانید فروش خود را بالا ببرید. اما مشاوره تنها جهت افزایش فروش لحظه ای خدمات یا محصولات نمی باشد. بلکه مشاوره مارکتینگ می تواند شما را از بحران های سازمانی نجات داده و برند سازی را به مرور برای شما انجام دهد.

خدمات مشاوره مارکتینگ شامل چه مواردی است؟

نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که مشاوره مارکتینگ تنها وظیفه ارائه راهکار را ندارد بلکه خدمات مشاوره مارکتینگ که شما دریافت می کنید باید شامل آموزش، نظارت و پایش مستمر روند کارها و همچنین بازبینی و بررسی دوره ای روند اجرایی می باشد. بنابراین خدمات مشاوره بازاریابی تنها به گفت و شنودهای سازمانی ختم نمی شود.

در ادامه برخی از مهمترین خدماتی که توسط تیم مشاوره مارکتینگ ارائه می شود را به شما می گوییم:

  • بررسی جایگاه سازمان و ارائه پیشنهادات در جهت برندینگ سازمانی
  • طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی
  • مشخص کردن استراتژی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت
  • نظارت بر نحوه اجرای صحیح استراتژی

آنچه در راهنمای جامع خدمات مشاوره مارکتینگ خواندید

در این مقاله خواندیم که  حضور تیم مشاوره مارکتینگ از بیرون از سازمان نقش بسزایی در موفقیت و دستیابی اهداف سازمان دارد. هدف از استفاده از خدمات مشاوره بازاریابی را مورد بررسی قراردادیم و دانستیم در دنیای رقابت گوی موفقیت در دستان کسی است که از تجربه مشاورین متخصص بهره گیرد و زمان را از دست ندهد.

تیمی که بتواند نقاط قوت و ضعف سازمان را شناسایی کند، به توانایی های سازمان پی ببرد، بهترین تصمیم را در راستای اهداف سازمان بگیرد و در نهایت فرصتی را برای جذب مشتریان جدید و توسعه بازار فراهم آورد. در پایان یادآور می شویم همانطور که پیش از این گفتیم شما می توانید از خدمات تیم مشاوره مارکتینگ ما بهره مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.